Nesvarbu, ar daug metų dirbote vaikų priežiūroje, ar esate visiškai naujas šios profesijos atstovas, norime pasidalinti informacija, kurią turėtų žinoti kiekviena auklė. Darbas su vaikais gali būti nepaprastai naudingas ir įdomus, nes greičiausiai nėra dviejų vienodų dienų, kai šalia yra mažamečių vaikų! Jei manote, kad esate aktyvus, rūpestingas, kantrus ir energingas žmogus, mėgstantis padėti kitiems ir galintis parodyti gerą pavyzdį, auklės darbas gali būti puikus būdas papildomai užsidirbti!
Turinys:
- Ieškau auklės darbo: nuo ko pradėti?
- Kaip pasiruošti auklės darbui?
- Užsiėmimai su vaikais
- Auklės veiklos registracija
- Sutartis: ką svarbu žinoti auklėms
Ieškau auklės darbo: nuo ko pradėti?
Visų pirma, turėtumėt pasirūpinti, jog ieškote auklės darbo per visus įmanomus kanalus.
Galite pradėti nuo savo pažįstamų ar kaimynų, kurie turi vaikų. Pasiūlykite savo pagalbą, tai gali būtų puikus sprendimas greitai susirasti darbą.
Tuomet prijunkite prie internetinės platformos, kuri sujungia šeimas ir auklės. Didžiausia Europoje auklės platforma Yoopies siūlo nemokamai registruotis auklėms bei siūlyti paslaugas pagal savo nustatytus įkainius be jokių papildomų mokesčių. Tai puikus būdas greitai susirasti darbą. Šeimos matys jūsų profilį ir galės su jumis susisiekti bei jūs galėsite peržiūrėti šeimų skelbimus ir susisiekti su jus dominančiais skelbimais.
Kaip pasiruošti auklės darbui?
Pirmas įspūdis yra labai svarbus ir nepakeičiamas. Tad keliaudami į interviu dėl auklės darbo, iš anksto pasirūpinkite šia informacija:
- Iš anksto nustatykite ir žinokite savo įkainius. Auklės kaina dažniausiai svyruoja nuo 6eur./val. iki 12eur./val., priklausomai nuo miesto, kuriame dirbate, kiek vaikų prižiūrėsite bei kokias papildomas užduotis planuojate atlikti. Taip pat nepamirškite įsivertinti papildomų išlaidų, pvz.: transporto apmokėjimas, papildomų darbo valandų kaina ir kt.
- Iš anksto suplanuokite, kaip nuvyksite iki susitikimo vietos, jog atvyktumėt laiku ir nevėluotumėte.
- Išsiaiškinkite namų taisykles: paklauskite, kokios yra bendrosios taisyklės, ar vaikai turi kokių nors specialių reikalavimų (dieta ar alergijos), ir ar yra kažkas draudžiama, ko vaikams geriau neleisti, kaip pvz. žaidimai kompiuteriu ar televizorius.
- Pasirūpinkite užrašine. Užmiršti naują informaciją yra labai paprasta, todėl tėvai įvertins jūsų atsakingumą, jei nepatingėsite ir kažkur nurodytą informaciją užsirašysite.
- Išsiaiškinkite, kur šeima laiko pirmosios pagalbos dėžutę. Visada gerai žinoti, kur yra pirmosios pagalbos rinkinys, nes vaikai yra linkę susižeisti. Skubios pagalbos atveju taipogi reikia žinoti artimiausią pirmosios pagalbos ligoninę bei turėtų tėvų kontaktinius duomenis po ranka.
- Maisto gaminimas. Paklauskite šeimos kokie vaikų valgymo įpročiai, ar jums reikės gaminti, ar maista bus paruoštas. Taip pat, nepamirškite paklausti, ar jums reikėtų atsinešti savo maisto, ar galite papietauti/vakarieniauti kartu su vaiku.
- Apmokėjimo būdas. Visuomet iš anksto sutarkite, kaip bus atliekamas apmokėjimas. Naudojantis apmokėjimu bankiniu pavedimu išvengsite vėliau galimų nesusipratimų dėl pajamų deklaravimo.
Užsiėmimai su vaikais
Nesvarbu, ar esate auklė, ar patyręs vaikų priežiūros specialistas, kai vaiko akys krypsta į jus – gali būti sunku sugalvoti užsiėmimus, kurie patrauktų vaiko dėmesį. Pasirūpinkite kelias vaikų žaidimais viduje bei lauke, kurie jus gelbės sudėtingose situacijose.
- Vidaus žaidimai. Vidaus žaidimai yra puiki idėja, jei oras yra blogas, vaikams neleidžiama išeiti į lauką, arba norite, kad vaikai būtų vietoje, kur galite juos stebėti. Naminių lobių medžioklė žaidime jūs turite paslėpti tam tikrus daiktus ar žaislus namuose, tada duoti vaikams užuominas apie tai, kur jie gali būti. Piešimas gali būti kita labai smagi veikla. Išsitraukite akvarelinius dažus, teptukus ir popierių. Vaikas gali tapyti orą, kurį jis mato lauke. Jei už lango lyja ar sninga, tuomet jis tiksliai žino, ką tapyti! Tai taip pat bus puiki dovana tėvams grįžus namo.
- Lauko žaidimai. Lauko žaidimai visada yra puiki galimybė, nes vaikams nėra nieko geriau nei lakstyti ir žaisti lauke! Vienas puikus lauko žaidimas, kurį galima žaisti, yra šokinėjimas ant plytelių. Tam reikia šaligatvio dalies (arba tiesiog betono) ir spalvotų kreidelių. Kitas puikus lauko žaidimas –šokinėjimas virve. Šiame žaidime reikia turėti ilgesnę virvę, arba dvi sujungtas virves. Virvė turėtų būti sukama iš abiejų virvės galų (kaip šokdynė) ir vaikas arba keli vaikai turi šokinėti per šią šokdynę. Kiti grupiniai žaidimai galėtų būti „Sugedęs telefonas“,„Aukštyn žemę“, „Šilta šalta“ ir kt.
- Nesudėtingi darbeliai su vaikais pavasario, Velykų tematika.
Auklės veiklos registracija
Norėdami dirbti legaliai ir mokėti mokesčius, kiekviena auklės turėtų pasirūpinti savo veiklos registracija, t.y. individualia veikla pagal pažymą. Visą informacija dėl taikomų mokesčių, galite rasti mūsų straipsnyje. Veiklos įforminimas suteiks jums daug privalumų: maži mokesčiai, supaprastinta buhalterija, galite verstis keliomis veiklomis, mokesčius reikia mokėti tik kitais finansiniais metai ir, žinoma, jūsų saugumas. Išsiėmus individualią veiklą pagal pažymą, būtinai pasirūpinkite kitais dokumentais, kaip sąskaitos faktūra, sutartis ar pinigų priėmimo kvitas.
Sutartis: ką svarbu žinoti auklėms
Sutarties sudarymas yra labai dažnai praleidžiamas žingsnis daugelio auklių, tačiau šio dokumento pasirūpinimas yra tiesiausias kelias į jūsų saugumą.
Išsiaiškinkite, ar šeima norės, jog atliktumėt papildomas užduotis, kaip namų tvarkymas, maisto gaminimas ir įtraukite šiuos sutarimus į sutartį. Tai padės jums įsivertinti, ar jūsų sutariamas įkainis atitinka šeimos reikalavimus. Sutarties pagalba galėsite įforminti visus sutarimus, kad abiems pusės paskui nekiltų klausimų. Žodinis sutarimas grindžiamas pasitikėjimu, tačiau aiškus užduočių aprašymas sutartyje tikrai jums padės išvengti nesusipratimų ateityje.
Sutarties pagalba išvengsite galimybės, jog su jumis neatsiskaitys. Nurodykite atlyginimo sumą (valandinis atlyginimas ar fiksuotas) bei darbo valandas ir būkite ramūs, jog su jums bus sumokėta laiku.
Daugiau informacijos apie auklės darbą skaitykite čia.